Naučte se s námi  základům spánkové hygieny a relaxačním technikám.


 

Lepší spánek - kvalitnější život.
 


O nás Máte problémy s usnutím nebo se často budíte v noci? Nemůžete dospat a ráno se necítíte odpočatí? Pokud jste během dne ospalí a unavení, nemáte energii a máte problém udržet pozornost nebo spíte méně jak 6 hodin denně, pak velmi pravděpodobně trpíte nedostatkem kvalitního spánku a zbytečně zvyšujete riziko kardiovaskulárních onemocnění, riskujete snížení obranyschopnosti organismu, nemluvě o schopnosti opravdu kreativní a efektivní práce, a také celkově šťastnějšího života.

Spánek je nejpřirozenějším způsobem, jak obnovit zdraví tělesné, ale i to duševní. Spánkovou deprivaci, která vznikne z odpírání si spánku, abyste stihli více činností, mohou způsobit špatné spánkové návyky nebo aktuální stresová situace. Úpravou časových vzorců, sebedisciplinou a aplikací spánkové hygieny lze spánkovou deprivaci snížit na snesitelnou míru v řádu několika týdnů či měsíců.

Naopak insomnie, kdy nemůžete spát, i když máte čas, je třeba léčit v delším časovém horizontu. Pokud chcete dlouhodobě obnovit přirozený spánek nefarmakologickou terapií, pak jedním z klíčových faktorů úspěchu je dodržování spánkové hygieny, speciální relaxace a dalšími metodami.

Sleeping Soova

Nespavost může mít mnoho příčin – od občasného problému usnout k insomnii. Je mnoho věcí, které můžete pro svůj lepší spánek udělat, vzbudit se ráno svěží a udržet pozornost celý den. Spánková hygiena je ovlivněna správnými návyky, ale i faktory z vašeho okolí. Většina z toho je pod vaší kontrolou – především dodržování správného režimu před spánkem a omezení nikotinu, kofeinu a alkoholu. Záleží samozřejmě i na faktorech, které nejsou v našich rukách jako stárnutí a psychologické faktory.

Lidé trpící insomnií mají problémy s usínáním, udržením spánku nebo probouzením příliš brzy a nemožností znovu usnout. I po probuzení se cítí unavení. Insomnia vysává energii, náladu, pracovní výkon i kvalitu života.

V určitém bodě, mnoho dospělých zažije krátkodobou (akutní) insomnii, která trvá dny nebo týdny. Většinou se jedná o výsledek stresu nebo traumatického zážitku. Ale někteří lidé trpí dlouhodobou (chronickou) insomnií, která trvá měsíce nebo více. Insomnia je primární problém nebo může být návaznost na další lékařské podmínky nebo léky.

Máte-li problémy s usnutím v noci, budíte se v noci nebo příliš brzy ráno, necítíte se odpočatě po probuzení, jste během dne ospalí a unavení, nemáte energii, máte problém udržet pozornost, koncentrovat se práci, děláte často chyby nebo se Vám častěji stávají nehody, máte obavy ohledně spánku, deprese, cítíte podrážděnost, strach nebo úzkost, zveme Vás na naše semináře nebo individuální poradenství. Jednoduché změny ve Vaší denní rutině Vám můžou pomoct zbavit se bezesných nocí.

    Více informací
Sleeping Soova

Spánek je prospěšný kdekoliv, ale v posteli by člověku bylo lépe.

 Semináře a konzultace Připravili jsme různé druhy seminářů zaměřených na spánkovou hygienu. Jednoduché změny ve Vaší denní rutině Vám mohou pomoci znovu se radovat ze spánku i ze života. Vyberte si podle svých aktuálních problémů seminář, který můžete ještě doplnit o individuální poradenství.


 

Lepší spánek - kvalitnější život.
 


Produkty Na kterémkoliv z našich seminářů nebo elektronicky na mailu jiraskova@sleepingsoova.cz si můžete zakoupit masky na spaní, masážní kostky, svíčky pro lepší spánek, polštářky plněné bylinkami pro lepší spánek a další.

Sleeping Soova
Svíčka
Meduňková svíčka 100% přírodní a ručně vyráběná svíčka pro navození příjemné atmosféry, klidu a pohody.
Cena 105,-/ks
Rozměry: průměr 75mm, výška 82mm
Hmotnost: 370g
Průměrná doba hoření: 40h
Sleeping Soova
Polštářek plněný bylinkovou směsí na dobrou noc
Polštářek o velikosti 20x20cm plněný vatelínem a bylinkovou směsí na dobrou noc. Bylinková směs je namíchána z meduňky, mateřídoušky, heřmánku a levandule.
Cena 250,-/ks
Sleeping Soova
Masážní kostky
Masážní kostky medové, s vanilkou, s vůní kakaa s mátou a další jsou tuhým hydratačním tělovým balzámem. Ideálně se ho hodí na relaxační techniky spojené s masáží nebo jen po koupeli jako alternativa tělového krému.
Cena 300,-/ks
Sleeping Soova
Masky na spaní a relaxační masky plněné bylinkou
Nabízíme standardní masky na spaní buď v látkové nebo anatomické variantě. Dále také relaxační masky plněné lněným semínkem nebo pohankou nebo levandulí. Relaxační masky jsou vyrobeny ze sametu, tedy je relaxace ještě příjemnější.
Relaxační maska plněná lněným semínkem 450,-/ks
Relaxační maska plněná pohankou 450,-/ks
Relaxační maska plněná bylinkami 350,-/ks
Látková maska 300,-/ks
Anatomická maska 580,-/ks